OFPOF

Keyifli Bir Uçuş Geçirmeniz İçin Kulak Vermeniz Gereken 12 Altın Öneri

-
831
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Keyifli Bir Uçuş Geçirmeniz İçin Kulak Vermeniz Gereken 12 Altın Öneri
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Uzun veya kısa olsun farketmez, uçuşunuzun rahat geçmesi için sizlere yapabileceğiniz birkaç önerimiz olacak.

Uçak seyahatleri genellikle streslidir. Kısa bir uçuş bile bütün gününüzü alır. Sabah 10'daki İstanbul-İzmir arasındaki 1 saatlik uçuş için bile uçağınıza zamanında yetişebilmek adına trafik durumunu da düşünerek en geç 7'de evden çıkmanızda fayda vardır. Trafik durumuna göre hava alanına ulaşmanız 1 saat ve hatta duruma göre daha fazla sürebilir. Tabii sabah 7'de evden çıkabilmek için de wc, duş, kahvaltı, hazırlanma faslını da düşünecek olursak en geç sabah 6'da uyanmış olmalıyız. Kısa bir matematik ile 6'da yataktan kalktığımız anda başlayan maraton, uçak rötar yapmaz ise saat 11'de İzmir'de bitecektir.

1. Mutlaka koridorda oturun

Mutlaka koridorda oturun

Uçakta mutlaka koridor tarafını tercih edin. Böylece istediğiniz zaman lavaboyu kullanabilir ve kimseyi rahatsız etmemiş olursunuz.

2. Havaalanına erken gidin

Havaalanına erken gidin

Havaalanına erken gitmeniz, uçakta istediğiniz yerden koltuk seçmenizin yolunu açacaktır. Uçak biletinizi isterseniz aylar öncesinden almış olun, uçak biletiniz uçaktaki yerinizi göstermez.

3. Online check-in yapın

Online check-in yapın

Çoğu havayolları uçuşun 24 saat öncesinde, internet sitelerinden uçakta online check-in yapmanıza olanak sağlamaktadır. Böylelikle hava alanında oluşan uzun kuyruklara girmek zorunda kalmazsınız.

4. Alerjinizi bildirmeyi unutmayın

Alerjinizi bildirmeyi unutmayın

Herhangi bir gıdaya alerjiniz varsa uçuşunuz öncesinde bunu havaalanı yetkililerine mutlaka bildirin. Böylece uçakta o gıdanın dağıtımı yapılmaz veya sağlığınızı tehlikeye atmamak için mutlaka tedbir alınır.

5. Havaalanı transferinizi yapın!

Havaalanı transferinizi yapın!

Evinizden bir taksi ile havaalanına gidebilirsiniz tabii. Peki ama gideceğiniz havaalanında bu kadar şanslı mısınız? Taksi ücretleri hakkında bilginiz var mı? Önceden internet üstünden transfer almak size hem zaman kazandıracak hem tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

6. Uçak biletinizi upgrade edin...

Uçak biletinizi upgrade edin...

Bazı uçak firmaları son anda çok uygun fiyatlara business class upgrade teklifi verebiliyorlar. Örneğin sadece 100 TL fark ile uçak biletinizi business class'a yükseltebilirsiniz. Ucuz fiyata business class'ta uçabilmek için bu teklifleri mutlaka önceden kontrol ediniz.

7. Mümkünse eşofman giyin

Mümkünse eşofman giyin

İster business class ister ekonomide uçun. Şu bir gerçek ki koltuklar çok rahat değildir. Eğer bir toplantıya yetişmeyecekseniz mutlaka eşofman veya rahat kıyafetler seçin. Böylece koltuğunuzda daha özgür hareket edebilirsiniz.
 

8. Basınçlara karşı önlem alın

Basınçlara karşı önlem alın

Uçuş esnasında, uçak içerisinde zaman zaman basınç değişiklikleri olmakta. Bu durum çoğu kişide kulak ağrısı yapabilir. Bu gibi tatsız bir durumla karşılaşmamak için sakız çiğneyebilirsiniz. Veya esneme hareketi ile tıkanan kulaklarınızı açabilirsiniz.

9. White-Noise veren kulaklık alın!

White-Noise veren kulaklık alın!

Fiyatları 400 TL'den başlayan noise reduction (gürültü azaltıcı) kulaklık edinmeniz, uçuş boyunca hiç bitmeyen uçağın motor sesinden kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu sayede keyifli bir uçuş gerçekleştirebilir, havaalanına inip uçaktan çıktığınızda baş ağrınız olmadan gitmek istediğiniz yere doğru yola çıkabilirsiniz.

10. Üstünüze muhakkak bir şeyler alın

Üstünüze muhakkak bir şeyler alın

Ağustos'un sıcağında bile mutlaka üstünüze bir hırka vs. alın. Çünkü uçakta klimaları açtıkları anda genelde içerisi buz gibi olur.

11. Terliğinizi unutmayın

Terliğinizi unutmayın

Uçuş esnasında basınçtan dolayı ayaklarınız şişebilir. Bu yüzden yanınızda terlik götürmenizde fayda var. Böylece uçuş boyunca ayaklarınız rahat edecektir ve indiğinizde kendinizi yorgun hissetmezsiniz.

12. Bonus: Erken yatın

Bonus: Erken yatın

Yerinizi yadırgayan birisi iseniz uçakta uyumanız biraz zor olabilir. Bu sebeple bir gece önceden hafif yemekler yiyerek erken yatmanızda fayda var. Böylece sizi zor bir gün beklemeycektir.

Uçak biletinizi yanınıza almayı da unutmamanızı hatırlatır, bir sonraki uçuşunuzda bu önerilerimizi dikkate almanızı umarız. Keyifli uçuşlar ve iyi tatiller.


Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.