OFPOF

Bilimsel Olarak da Kanıtlanan, İnsan Ömrünü Uzatan 8 Şey

-
1.9b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bilimsel Olarak da Kanıtlanan, İnsan Ömrünü Uzatan 8 Şey
0 izlenme
-

Herkes uzun ömürlü ve sağlıklı yaşamak ister ama bunun için neler yapması gerektiğini bilen insan sayısı çok azdır... Gelin biz söyleyelim!

Birçoğumuz yaptığımız bazı davranışların bize zarar verdiğini biliriz. Aslında bu davranışlar bizde alışkanlık olmuş olsa da daha sağlıklı ve uzun yaşamak için bunlardan vazgeçmemiz gerekmektedir. Bu konu ile ilgili uzman hekimler insanların yaptıkları bazı hareketlerin ve davranışların, yaşamı doğrudan etkilediğini söylüyorlar. Bu yazımızda, daha uzun ve daha sağlıklı yaşamak isteyenler için gerekli bazı tavsiyelerde bulunduk.

1. Meyve ve sebze tüketin!

Meyve ve sebze tüketin!

Gün içerisinde yemek yediğiniz 3 öğünde de meyve ve sebze tüketmeniz sizi daha sağlıklı bir birey haline getirecektir. Çünkü bu besinlerde bir çok vitamin ve lif bulunur. Uzmanlara göre meyve ve sebze tüketenler, kalp krizini %76 oranında azaltmış olur. Aynı zamanda meyve ve sebze tüketmenin bir diğer faydası da vücudunuzdaki ölü hücrelerin yenilenmesidir.

2. Şarkı söyleyin!

Şarkı söyleyin!

Washington Üniversitesi'nde yapılan bir açıklamada, koroda şarkı söyleyen insanların diğer insanlara göre daha az doktora gittikleri, fiziksel olarak kendilerini daha dinç buldukları sonucuna ulaşılmıştır. Aynı zamanda şarkı söylemek insanlarda stresi azaltmaktadır. Şarkı söylemek, kalbe ve diğer bütün organlarımıza titreşim yayarak egzersiz niteliğinde etki yapmaktadır.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.