OFPOF

Evlendiğiniz veya Evlenmeyi Düşündüğünüz Kişinin Dürüstçe Cevap Vermesi Gereken 15 Soru

-
7.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Evlendiğiniz veya Evlenmeyi Düşündüğünüz Kişinin Dürüstçe Cevap Vermesi Gereken 15 Soru
18.318 izlenme
Ofpofer
-

Evlendiğiniz veya yakın zamanda evlenmeyi düşündüğünüz kişiye mutlaka sormanız gereken 15 soru.

Evlilik, çok güzel ve özel bir durumdur. İki insanın bundan sonra sonsuza kadar beraber yaşayacaklarına dair söz verirler ve bunu evlilik adı altında resmileştirirler. Ama bazı evlilikler her zaman iyi bir şekilde devam etmeyerek bitebiliyor. Bunun nedeni evlenmeleri değil, çiftlerin arasında yaşadıkları sorunlardır. Bu nedenle evlendiğiniz veya evlenmeyi düşündüğünüz insana sormanız gereken 15 soru.

Bu sorular gelecekteki hayat arkadaşınızı daha iyi tanımayı ve kendinize uygun bir eş olup olmadığını daha iyi anlamanız için gereklidir. Bu soruları sorarak evlilik hayatınızı daha güzel şekilde yaşayabilirsiniz.

1. Neden beni seviyorsun?

Neden beni seviyorsun?

İnsanlar genellikle bu sorunun cevaplanmasını saçma olarak görüp birbirlerine sormuyor bile. Çiftler birbirini neden sevdiklerini tam olarak bilip bunu sürekli sevdiği kişiye söylemelidir.
Birini sevmek bencil bir davranıştır. Sevdiğin kişiye ona karşı ne duyguları beslediğini söylemelisin. Herkes farklı cümleler kurup başkalarında farklı şekilde sevdiğini söyler ancak çoğu insan neden sevdiğini net olarak bilemez. Eğer soruyu sorduktan sonra karşı taraftan net bir yanıt gelmiyorsa uzun süreli evlilik zor olabilir.

2. Neden hayatının geri kalanını benimle geçirmek istiyorsun?

Neden hayatının geri kalanını benimle geçirmek istiyorsun?

Sakın "çünkü seni seviyorum" tarzında bir cevap vermeyin, bu yapabileceğinizin en aptalca şey olur. hayat bir yolculuk ancak bu yolculuk tek başına olmaz. Eşiniz ve sevgiliniz hayatı neden sizinle paylaşmayı istediğini açıkça söylemelidir ki evliliğiniz mutlu ve uzun sürsün.

3. Romantizmi canlı tutabilmek için elinizden gelen her şeyi yapıyor musunuz?

Romantizmi canlı tutabilmek için elinizden gelen her şeyi yapıyor musunuz?

Romantizmi canlı tutmak kolay bir iş değildir. Zihinsel olarak çok çabalamak gerekir, ancak bu kadar fazla ilgi toplamak epey bir zor. Çok çalışmak ve yaratıcı fikirler üretmek gerekir.
Romantizm ve aşk tek taraflı olarak sürdürülemez. Mutlaka sizin veya sevdiğiniz kişinin de ortak olması gerekir.

4. Benimle büyür müsün?

Benimle büyür müsün?

Hayatlarımızın bize ne getireceğine, ne öğreneceğimize ve gelecekte nasıl biri olacağımızı tam olarak bilemeyiz, fakat sevdiğiniz insanla beraber büyüyüp gelişmek sizi bilinçli bir insan yapabilir.
Çoğu çift, evliliğin uzun dönemlerinde birbirinden uzaklaşıp ayrı yaşantılar kuruyorlar, herşeyi başarmış biri olarak kendilerini görüyor. Bu yanlış bir düşünce evliliğinizin boyunca sürekli olarak kendinizi ve sevdiğiniz kişiyi geliştirmelisiniz.

5. Zor zamanlarda ne yaparsın?

Zor zamanlarda ne yaparsın?

İyi günlerde evlilik muhteşem bir duygudur. Birbirinize sevgi cümleleri, küçük hediyeler minik şakalar yaparsınız. Ancak hayat her zaman güzel ve iyi gitmez. Bazen yaşadığınız sorunlar sizi çıkmaza sokar ve moralinizi düşürür. İşte bu zamanlarda sevdiğiniz kişiye nasıl davrandığınız çok önemli eğer onu kırmadan bu zorlukları aşabilirseniz hayatınız daha güzel ve kolay geçebilir.

6. Barışı sağlamak için bazı şeylerden vazgeçer misin?

Barışı sağlamak için bazı şeylerden vazgeçer misin?

Başarılı bir evliliğin en önemli anahtarı, egonuza sahip olmaktır. Ne kadar egolu ve rekabetçi olursanız olun bazen evliliğiniz için bazı şeyleri kaybetmeyi göze almanız gerekir. Tartışmaların %99'u çiftler arasındaki ego savaşlarından dolayı çıkar. Eğer mutlu bir evlilik istiyorsanız egonuzu yok edin.

7. Bizi her şeyin önünde tutacağına söz verir misin?

Bizi her şeyin önünde tutacağına söz verir misin?

Evliliğin güzelliği, hayatınızın geri kalan kısmını inşa etmek için bir temel olarak kullanılabilmesidir. Eşiniz sizin için her zaman eşiniz olmalıdır ve onu başkalarıyla kıyaslamak veya başkalarının arkasında bırakmak evliliğinize zarar verir. Bu yüzden siz ve eşiniz her zaman birbirinizi düşünmelisiniz.

8. Harika bir ebeveyn olabilecek misin?

Harika bir ebeveyn olabilecek misin?

Her evliliğin en güzel şeylerinden birisi de çocuktur. Çiftler aralarındaki sevgiyi ve bağı daha da kuvvetlendirebilmek için dünyaya bir çocuk getirirler. O çocuğun hayatı her iki insan içinde çok önemli olmalıdır. Eğer çiftlerden birisi çocuğuna yeterli sevgiyi vermez ise evlilikleri de tehlikeye girebilir. Bu yüzden her iki insanında iyi bir ebeveyn olması gerekmektedir.

9. Bana düzenli olarak sevdiğini hatırlatabilecek misin?

Bana düzenli olarak sevdiğini hatırlatabilecek misin?

İnsanlar sadece bir kere seni seviyorum diyerek karşısındaki insanı sevdiğini kanıtlayamaz. Düzenli olarak belli aralıklarla sevdiği insana onu ne kadar çok sevdiğini hatırlatmalı ve onu daima mutlu etmeli. Eğer uzun süre çiftler birbirine sevdiğini söylemezse aralarındaki sevgi ve güven bağı zayıflar ve yok olmaya başlar. Bunun için düzenli olarak ona seni seviyorum deyin.

10. Aşk ateşini sürekli canlı tutacağına dair söz veriyor musun?

Aşk ateşini sürekli canlı tutacağına dair söz veriyor musun?

Benzin tek başına ateş çıkaramaz, onun yanında çakmak olmalı ki ortaya kıvılcım çıksın. İşte sağlıklı ve mutlu bir evlilik için çiftler aralarındaki ateşi sürekli olarak canlı tutmak için birbirlerini desteklemelidir.

11. Kendimi ifade edemediğim zamanlarda bana destek olur musun?

Kendimi ifade edemediğim zamanlarda bana destek olur musun?

Sadece maddi olarak değil manevi ve zihinsel olarakta bazı durumlarda kendimizi ifade edemeyiz ve sevdiğimiz kişinin bize destek olmasını bekleriz. Mutlu bir evlilik için çiftler sürekli olarak birbirine sahip çıkmalı ve zor zamanlarında ona destek olmalı.

12. Kişisel hedeflerimi devam ettirmemde bana imkan sağlacak mısın?

Kişisel hedeflerimi devam ettirmemde bana imkan sağlacak mısın?

Evlilik ne bir başlangıç ne de bir son olmalıdır. Evlilik sevdiğiniz insanla ilişkinizi resmiyete dökme ve hayatlarınızı birleştirme de bir aracı olmalıdır. Kişisel olarak hayallerinizi ve hedeflerinizi gerçekleştirmeyi evlilik yüzünden ertelemeyin. Sevdiğiniz insan eğer hayallerinizi evlilik yüzünden ertelemenizi isterse sizi kötü zamanlar bekleyebilir.

13. Kendi sağlığını düşünmeye devam edecek misin?

Kendi sağlığını düşünmeye devam edecek misin?

Eşiniz sağlıklı beslenip egzersiz yapıyor mu ya da düzenli olarak doktora muayene olmaya devam ediyor mu? Saçma gelebilir ancak evlilikte sağlık önemli bir yerde. Çoğu evli çift evlendikten sonra sağlığına dikkat etmez sürekli olarak kilo almaya başlar. Bu durum aralarındaki aşkı ve sevgiyi azaltabilir. Bu yüzden evlendim diyerek sağlığınızı elden bırakmayın.

14. Ölene kadar benim yanımda olur musun?

Ölene kadar benim yanımda olur musun?

Bu soruya en güzel cevap eşinizin alnından öpüp ona seni seviyorum demek olacaktır. Hayatınızı değerli kılan tek şeyin onun sevgisi olduğunu söyleyin. Son nefeste dahil onu yalnız bırakmayacağınıza dair söz verin. 
Çoğu insan ölmekten korktuğu için gelecek planı yapmaz, ancak kaçınılmaz sonu düşünerek onunla ilgili planlar almanız gerekecektir.

15. Ben öldükten sonra, benim içinde yaşamaya devam edeceğine söz verir misin?

Ben öldükten sonra, benim içinde yaşamaya devam edeceğine söz verir misin?

O insanı seviyorsun. Onunla olup olmadığına bakılmaksızın onun mutlu olmasını istiyorsun. Ölüm sizi sadece fiziksel olarak ayırabilir, ancak manevi olarak onun yanında olduğu söyleyip kendisinin siz yokken de mutlu bir hayat sürmesini istersiniz.
Ölüm çok kötü bir olay, özellikle evli çiftlerde. Çiftlerden birisi öldüğünde diğeri onun yerine de yaşamayı bilmeli, çocukları varsa çocuklarına bu eksikliği yaşatmamaya özen göstermeli. Evlilik bunu gerektirir. 


Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.