OFPOF

Saçlarınızın İpeksi ve Parlak Olmasını Sağlayacak 7 Doğal Yöntem

-
5.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Saçlarınızın İpeksi ve Parlak Olmasını Sağlayacak 7 Doğal Yöntem
0 izlenme
Ofpofer
-

Saçlarınızın ipeksi ve parlak olmasını sağlayacak 7 etkili yöntemi sizde öğrenmek istemez misiniz ? O zaman doğru adrestesiniz.

İpeksi ve parlak saçlı olması sağlığınızın, gençliğinizin ve yerinde bakımın bir işareti olurdu değil mi? Saçınız, hayatınızdaki veya çevrenizdeki olayları bile yansıtma özelliğine sahip olabilir. Dolayısıyla saçınıza bakmanız ve bu konuda kendinizi mutlu hissetmeniz önemlidir.

Büyük ihtimalle, saçınıza pahalı ve zorlayıcı yaklaşımlar denediniz değil mi? Belki de işe yaramadılar, tam tersine, istediğiniz gibi olmadı değil mi? Bu nedenle, saç bakımınıza yardımcı olacak ve saçınızı güzelliğinizin ve gençliğinizin zirvesinde tutacak bazı organik yollar göstereceğiz.

1. Muz ve Yumurta

Muz ve Yumurta

Bir muz alıp küçük dilimler halinde kesiyoruz. Daha sonra bir yumurta sarısı ilave ediyoruz ve yoğun bir karışım elde edilinceye kadar yumurta sarısı ilave ediyoruz ve karıştırıyoruz. Ve saçımıza kullanıyoruz. İstersek yoğurt ile karıştırabiliriz. Siz saçlarınızı gördükçe mutlu olacaksınız, saçlarınız da size minnettar kalacak.

2. Bira

Bira

Her şeyden önce, köpükten kurtulabilmeniz için birayı bir saat veya biraz daha dışarıda tutmanız gerekmektedir. Daha sonra temizlenmiş saçlarınıza bir bira ile 10 dakika masaj yapmanızı öneriyoruz. Birayı çıkarmak için bol miktarda su ve bakım kremi kullanmalısınız. Bira kokusu saç bakım kremi kullandığınız için yok olacaktır tabiki de.

3. Mayonez

Mayonez

Mayonez saçlarınız için bir bakım kremi gibi hal alacaktır. Mayonezdeki yağ nedeniyle biraz rahatsız edici olacağı yönünde sizi uyarmak istiyoruz, ancak yararlı bir yöntem olacağı konusunda da eminiz. Yapmanız gereken şey mayonezi saçlarınıza maskede olduğu gibi kullanmaktır. Ve 20 dakika dinlendirmelisiniz.
Daha rahat yapmak için ise, elinize plastik bir eldiven geçirmenizi tavsiye ediyoruz. 20 dakika sonra maskeyi çıkarmak için yıkayınız tabiki de. İsterseniz bakım kremi olarakta kullanabilirsiniz. Kuru saçlarda daha etkili olacaktır.

4. Meyve Maskesi

Meyve Maskesi

Bu işlem için biraz zaman ve bazı temel ürünler lazım. Öncelikle, iki muz soyulmuş ve ezilmiş olacak. Sonra, iki portakal sıkıyoruz ve suyu ezilmiş muz ile karıştırıyoruz.
Sulu bir ceviz haline gelene kadar karıştırıyoruz. 5 çorba kaşığı bal ekliyoruz. Homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Saçlarınızı parmaklarınızla masaj yaparak uyguluyoruz. 2 saat boyunca dinlenmeye bırakıyoruz ve saçımızı yıkıyoruz.

 

5. Aloe vera ve Bal

Aloe vera ve Bal

Aloe ve balın saç üzerinde bilindiği gibi parlatma etkisi vardır. Yapmanız gereken çok kolay. Aloe yapraklarının 4'ünü alın ve içindeki jeli çıkarın. Ayrıca 3 çorba kaşığı bala ihtiyacınız olacaktır. Bu bileşenleri şampuanımıza ekliyoruz ve işlem tamamlanıyor sonra da yıkayınız.

 

6. Avokado

Avokado

Avokado saçlarımıza gerekli miktarda nem oluşumunda yardımcı olur ve bununla birlikte saçımızı besler, durum böyle olunca yumuşak ve parlak saçlara sahip olmamız için önümüzdeki engeller kalkmış olur. Özellikle kuru ve yıpranmış saçlarda etkili bir yöntem olduğunu belirtmek isteriz.

7. Limon

Limon

Bir veya iki adet limonun suyunu bir kaba sıkınız ve yaklaşık bir litre su ilave ediniz. Banyo yaptığınız vakit saçınızı yıkadıktan sonra hazırladığımız karışım ile yıkayınız. Banyodan çıktığınızda aynada bakınız saçlarınıza inanamayacaksınız.


Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.