OFPOF

14 Farklı Ülkeden 14 Farklı ve İşe Yarar Güzellik Sırrı

-
8.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
14 Farklı Ülkeden 14 Farklı ve İşe Yarar Güzellik Sırrı
0 izlenme
Ofpofer
-

Güzellik için sürekli yeni şeyler deneyen biriyseniz, farklı ülkelerden bilgiler ile derlediğimiz bu içeriğe mutlaka bakmalısınız!

Konu güzellik ve bakım alışkanlıkları olduğunda, kendimizden çok başkalarını beğeniriz. Japon kadınlarının uzun parlak saçları, Yunan kadınlarının zeytin tonlarındaki ciltleri bize hep ışıl ışıl gelir. Dünyanın değişik yerlerindeki kadınların güzellik sırlarıyla ilgili ipuçlarına hadi birlikte bakalım! 

1. Avustralya

Avustralya

Avustralyalı makyaj uzmanı Napoleon Perdis’in dediğine göre, Aborijin yerlileri vücuttaki çatlakları önlemek için, nemlendirici ve yumuşatıcı etkisi olan civanperçemi özünü kullanıyorlar. Perdis, “Civanperçemi kökü, şişkinlik ve iltihap önleyici özelliği sayesinde, cildi yatıştırır” diyor.

2. İspanya

İspanya

İspanya’da kadınlar saçlarının doğal yapısını ve incelikli gölgelerini gözler önüne serip güzel bir görüntü yaratmak için saçlarını yaban mersini suyu ile yıkıyor. Çeyrek bardak su ve çeyrek bardak saf yaban mersini suyunu karıştırarak elde ettiğiniz sıvıyı banyodan çıkmadan önce saçlarınızı durulamak için kullanabilirsiniz. Yaban mersini suyu sayesinde güneş altında oturduğunuz zaman saçlarınızdaki zengin renk tonlarının ortaya çıktığını fark edeceksiniz. Koyu renkli saçlarda daha iyi sonuçlar veren yaban mersini suyu, sarışınların saçını pembeye dönüştürebileceği için onların limon suyu kullanması öneriliyor.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.