OFPOF

Apple, Infowars Podcast'lerini iTunes'dan Kaldırdı

-
314
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple, Infowars Podcast'lerini iTunes'dan Kaldırdı
0 izlenme
Ofpofer
-

Apple, Alex Jones tarafından yönetilen komplo teorisyen organizasyonu Infowars'ı iTunes'dan kaldırdı.

İçerik politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle dört Infowars videosunu kaldıran google ve Facebook’un aksine, Apple’nin eylemi daha geniş kapsamlı oldu. Şirket, Infowars'ın altı podcast'inin beş bölümünün tüm bölümlerini,"David Knight ile Gerçek Haberler" adlı diziden ayırarak içerik dizininden geri çekti.

Kaldırmalar ilk olarak Twitter ortamında anlaşıldı. Daha sonra Apple, içerik yönergelerini ihlal eden nefret söylemi kullanımı nedeniyle harekete geçtiğini doğruladı.

"Apple, nefret söylemini hoş görmüyor ve tüm kullanıcılarımız için güvenli bir ortam sağladığımızdan emin olmak için içerik oluşturucuların ve geliştiricilerin takip etmesi gereken açık yönergelerimiz var." şeklinde açıklama yapılmasının ardından olayın aslı anlaşılmaya başlandı. Bir konuşmacı verdiği demeçte, "İnsanların farklı fikirlere sahip olanlara saygılı olduğu sürece geniş bir yelpazede görüşlerin temsil edilmesine inanıyoruz." şeklinde açıklama yaptı.

Söz konusu olayların başlaması, 11 Eylül iddialarını içeren bir Dizi komplo teorisi yayınlnmasının hemen sonrasında gerçekleşti.

Kaynak: techcrunch.com


Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık